11 Eylül 2013 Çarşamba

Adanamız sağlık üssü olacak


Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde 6 hastaneden oluşacak Adana Sağlık Kampüsü’nün temeli 6 Ekim’de atılacak.
Türkiye’de her sektörde olduğu gibi sağlık sektöründe de önemli gelişmeler yaşanıyor. Ülkemizin dört bir yanında yapılan sağlık yatırımları bir bir yükseliyor. Bu bağlamda son olarak Adana’da dev sağlık projesi hayata geçiyor. Adana’nın merkez Yüreğir ilçesinde 6 hastaneden oluşacak bin 550 yatak kapasiteli Adana Sağlık Kampüsü’nün temeli 6 Ekim’de atılacak.
Hasta başına düşen kapalı alan miktarının 179 metrekare olacağı sağlık kampüsünde 140 bin metrekarelik kapalı otopark da bulunacak. Otopark haricinde ise 437 bin metrekare bir alan olacağı sağlık kampüsünde helikopter pisti de yer alacak. Hastanenin içerisinde ayrıca kardiyoloji, onkoloji, kadın doğum ve çocuk, fizik tedavi, ruh sağlığı ve yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi yer alacak.

Adana’nın, bölgenin ve Ortadoğu’nun sağlık üssü olma konumunu güçlendirecek dev sağlık kampüsünün maliyeti ise 1 milyar 30 milyar lira olarak belirlendi. Dev sağlık kampüsü hizmete girdiğinde ve kentteki diğer hastanelerde yenileme çalışmaları tamamlandığında Adana, sağlık turizmi açısında önemli merkezlerden biri olacak.


Emrah Keskinkaya'
Öğrenmeyi uğraşmayı felsefe edinen bir insan evladıyım. 2 haftada bir telefon değiştirmeyi seven dengesiz biriyim. Farklı olma çabasındayım. Herkezde olan bende olmaz. Yeni çıkan laptop,telefon,tablet vs kullanmayı ve çözmeyi severim. Sizlere Hergün yeni güncel ve temiz bilgiler sunmaya çalışacağım kısacası bundan sonra

BERABERİZ :) ...

1 yorum:

  1. Is için kisisel kredi ihtiyaciniz var mi? Eger ilgileniyorsaniz bu e-posta temas: kredi transferi için xavigeradloanfirm@yahoo.com. Biz% 3 oraninda kredi verir.

    YanıtlayınSil

 
© Copyright 2012 Ozicab Web Design | Tüm haklari Oguzhan Cabbaroglu'na aittir.