23 Ağustos 2013 Cuma

Önümüzdeki tek rakip çinDünyanın önde gelen müteahhitlik firmaları arasına Türkiye'den 38 firma girdi.
Uluslararası inşaat sektörü dergisi Engineering News Record-(ENR) tarafından her yıl yayımlanan ve dünyanın önde gelen müteahhitlik firmalarının listelendiği araştırma açıklandı.

1992 yılından bu yana 225 firmayı içeren listede bu yıl 250 firma bulunuyor.
Söz konusu derginin 'ENR Top 250 Listesi'nde bu yıl ilk 100 firma arasında 5 Türkiye firması yer aldı. Ayrıca liste tamamında ise Türkiye'den 38 firma bulunuyor. 

Bu rakam ile Türk müteahhitlik firmaları, listede toplam 55 firma ile birinci sırada yer alan Çin’in ardından 2. sıradaki yerini korudu.
Öte yandan 2013’te yer alan 38 Türkiye müteahhitlik firmasının uluslararası pazarlarda elde ettikleri gelirler ise 16,8 milyar dolar oldu.

 Listede yer alan Türk müteahhitlerin gelirlerinin listedeki firmaların toplam gelirleri içerisindeki payı ise yüzde 3,3 olarak gerçekleşti.
Büyüme rakamlarında da Çin Türkiye'nin tek rakibi olarak açıklanmıştı.

kaynak : http://www.buyuyenturkiye.com/haber/tek-rakibimiz

Emrah Keskinkaya'
Öğrenmeyi uğraşmayı felsefe edinen bir insan evladıyım. 2 haftada bir telefon değiştirmeyi seven dengesiz biriyim. Farklı olma çabasındayım. Herkezde olan bende olmaz. Yeni çıkan laptop,telefon,tablet vs kullanmayı ve çözmeyi severim. Sizlere Hergün yeni güncel ve temiz bilgiler sunmaya çalışacağım kısacası bundan sonra

BERABERİZ :) ...

0 yorum:

Yorum Gönder

 
© Copyright 2012 Ozicab Web Design | Tüm haklari Oguzhan Cabbaroglu'na aittir.