6 Temmuz 2013 Cumartesi

Alın teriyle spor arabasını yaptı

Mersin’de 10 yaşındaki oğluna akülü araba yapmak isteyen kişi, yerli spor otomobil imal etti.
Ülkemizin dört bir yanında başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren vatandaşları görmek mümkün. Bu kervana son olarak oğluna akülü araba yapmak isterken yerli spor araba imal eden Fahri Karabaş (38) eklendi. Mersin’in Toroslar ilçesi Akbelen Mahallesi'nde yaşayan ve bir fabrikada makine bakım işçisi olarak çalışan Fahri Karabaş, 10 yaşındaki oğluna akülü araba yapmak için evinin altındaki küçük bir dükkanda işe koyuldu.
Geçtiğimiz yılın Eylül ayında oyuncak araba için başlayan çalışma, parçalar bir araya gelmeye başladıkça gelişti. Bunun üzerine oyuncak araba fikrinden vazgeçen Karabaş, yaklaşık 9 aylık çalışmanın ardından yerli spor bir araba imal etti.
Ailenin baş harfleri kullanılarak ‘F.B.R. Okyanus’ adı verilen otomobil, yaklaşık 600 kilo ağırlığa, 1,5 metre genişliğe ve 2,5 metre uzunluğa sahip.  Motoru ve yürüyen aksamları dışında yedek malzemesi dahil tamamı yerli üretim olan aracın maliyeti ise 15 bin lira.
Aracı yaparken Türk bayrağından esinlenen Fahri Karabaş, şimdi aracıyla trafiğe çıkabilmenin hayalini kuruyor.
Haberin Kaynağı : http://www.buyuyenturkiye.com/haber/kendi-elleriyle-yapti

Emrah Keskinkaya'
Öğrenmeyi uğraşmayı felsefe edinen bir insan evladıyım. 2 haftada bir telefon değiştirmeyi seven dengesiz biriyim. Farklı olma çabasındayım. Herkezde olan bende olmaz. Yeni çıkan laptop,telefon,tablet vs kullanmayı ve çözmeyi severim. Sizlere Hergün yeni güncel ve temiz bilgiler sunmaya çalışacağım kısacası bundan sonra

BERABERİZ :) ...

1 yorum:

 
© Copyright 2012 Ozicab Web Design | Tüm haklari Oguzhan Cabbaroglu'na aittir.