22 Mayıs 2013 Çarşamba

Google arama yönlendirme virüsünden kurtul


Bu virüsün diğer adıda Google Redirect Virus.
Google’de yaptığınız aramalara göre sizi hedef siteye yönlendirerek sizden paza kazanmayı amaçlayan bir virüs, Oldukça can sıkıcı olduğu şüphesiz malesef benim bilgisayarımada bu virüs bulaştı kurtulmak için epey araştırma yaptım çünkü işletim sistemin win7 olduğu için combofix çalışmıyordu. Ayrıca bu virüs girdiği bilgisayarda korunmak için kurduğunuz virüs proğramlarınıda elega ediyor ve tarama yapmalarına izin vermiyor, Tarama komutu verdiğim her virüs proğramı malesef sistemden silindi veya çalışmaz hale geldi. Buna kasper da dahil olmak üzere.
Bir günümü alan araştırmalar sonuçunda virüsün tarayıcıları dns sistemi ile etkisiz hale getirdiğini öğrendim, Sistem şuydu ; Tarayıcıların başlangıç dosyalarına bulaştırdığı exe çalıştırma komutu ile çalışıyor.
Bundan kurtulmanın bir tek yolu var oda Malwarbytes !
Malwarbytes temin edebileçeğiniz adres ise şurası : http://www.malwarebytes.org/
Bilgisayarınızı Malwarbytes ile yapaçağınız taramalarda etkinlenmiş dosyaları bulabilirsiniz.

Emrah Keskinkaya'
Öğrenmeyi uğraşmayı felsefe edinen bir insan evladıyım. 2 haftada bir telefon değiştirmeyi seven dengesiz biriyim. Farklı olma çabasındayım. Herkezde olan bende olmaz. Yeni çıkan laptop,telefon,tablet vs kullanmayı ve çözmeyi severim. Sizlere Hergün yeni güncel ve temiz bilgiler sunmaya çalışacağım kısacası bundan sonra

BERABERİZ :) ...

0 yorum:

Yorum Gönder

 
© Copyright 2012 Ozicab Web Design | Tüm haklari Oguzhan Cabbaroglu'na aittir.